Vyškovští komunisté gratulují Venezuele k vítězství demokracie

Mezi gratulanty k výsledku voleb do venezuelského Ústavodárného shromáždění je i lídr vyškovských komunistů a jihomoravský kandidát do poslanecké sněmovny Filip Zachariaš. K tomuto vítězství demokracie a míru v zemi uvedl:

„Gratuluji Venezuelanům k vítězným volbám. Ústavodárné shromáždění bude opravdovou zárukou demokracie proti pravicovému teroru a totalitním praktikám oligarchie. Věřím, že Chávezův projekt se přenese přes mediální a ekonomickou válku ze strany Spojených států a tamní pravice a že budování spravedlivého systému bude pokračovat. To, že USA obviňuje Venezuelu z diktatury a potlačování svobod je takové pokrytectví, jako když zloděj kříčí: Chyťte zloděje! Spojené státy nsou vinu za válečné konflikty, vykořisťování obludných rozměrů, imigrační krizi a i za neutěšený sociální stav vlastního obyvatelstva. Veškerý nátlak proti Venezuele odsuzuji a přeji jejímu lidu v čele s prezidentem Madurem mnoho úspěchů při zdolání účelově vyvolané krize.“

Zachariaš rovněž zkritizoval manipulaci českých médií o skutečném stavu ve Venezuele. Řekl, že jednostranný pohled pouze ospravedlnil fašistické chování opozice a její teroristické činy proti venezuelskému lidu.