Zasedal výbor solidarity s Venezuelou

V souvislosti s množícími se dezinformacemi v českých režimních médiích se konalo zasedání Výboru solidarity s Venezuelou, které předložilo dosavadní a detailní informace o rozsahu teroristických aktivit pravice i důkazové zprávy o údajných obětech stabilizačního zásahu Bolívarovských bezpečnostních složek. Agresivita médií i akce opozice ukazují, že se Spojené státy a místní oligarchie rozhodla použít nejnechutnějších prostředků ke zopakování chilského scénáře z 11. září 1973. Vraždy, násilí, dokonce snaha o upalování oponentů a destrukce, to jsou metody venezuelské fašistické pravice podporované dřívější i aktuální americkou administrativou. Nezveřejněné záběry, zamlčované informace, komolené aktuality a všemocná cenzura, takové je naopak pokřivené zrcadlo českých médií. Na účastníky setkání Výboru solidarity zanechaly hluboký dojem záběry z obrovských manifestací příznivců ústavně zvoleného prezidenta Madura a obránců demokracie a lidové moci ve Venezuele, stejně jako obrazy násilí, jehož autorem je údajně „demokratická“ opozice dotovaná USA a velebená reakčními médii.

„Co se děje ve Venezuele, to není nic jiného než pokus o destabilizaci země, pokus o fašistický převrat“, vyjádřil se jeden z účastníků setkání.

„Oligarchie je odedávna protidemokratická. Vždy stála proti lidu. Venezuelská zkušenost ukazuje, že jakákoli pluralita s ní je jen nadbytečný luxus“, zaznělo od diskutujícího.

Na závěr shromáždění přijal výbor tuto základní tezi odsouhlasenou přítomnými:

„Venezuela stojí kousek od propasti fašismu a podřízenectví severoamerickému impériu. I ten nejrazantnější postup je vhodný, pokud přispěje k lidovému vítězství. Venezuela není sama , Venezuela se nestane druhou Chile!“